Ιστορικό του Street Mode Festival

Street Mode Festival

Street Mode Festival 2019

2019

Street Mode Festival 2018

2018

Street Mode Festival 2017

2017

Street Mode Festival 2016

2016

Street Mode Festival 2015

2015

Street Mode Festival 2014

2014

Street Mode Festival 2013

2013

Street Mode Festival 2012

2012

Street Mode Festival 2011

2011

Street Mode Festival 2010

2010

Street Mode Festival 2009

2009

2019 Εvent Posters

Καλλιτέχνες που έχουν συμμετάσχει στο φεστιβάλ μέχρι σήμερα:

Music

International Music Artists:
Algiers (USA), Alpha Blondy & The Solar System (IC), Art Brut (UK), Asian Dub Foundation Soundsystem (UK), Balothizer (UK & GR), Che Sudaka (ESP), City Of The Sun (USA), Conquering Lion (FYROM), Delinquent Habits (USA), Dog Eat Dog (USA), Doll Skin (USA), Dope D.O.D. (NL), Dub Inc (FR), Dub Pistols (UK), Dubioza Kolektiv (B&H), Dwarves (USA), Electric Six (USA), Gang Of Four (UK), Jaya The Cat (NL), Kalamata (GER), L’Entourloop (FRA), Lionize (USA), Looptroop Rockers (SWE), Green Lung (UK), Marky Ramone’s Blitzkrieg (USA), Max Romeo (JAM), Monkey3 (SUI), Moscow Death Brigade (RUS), My Sleeping Karma (GER), Nebula (USA), New Model Army (UK), Nick Oliveri’s Death Electric Band (USA), Nova Twins (UK), Ocean Wisdom (UK), Oferta Especial (ESP), Pe4enkata (BG), Phil Campbell & The Bastard Sons (UK), Prop Dylan (SWE), Punkreas (IT), Pussy Riot (RUS), Raketkanon (BEL), Repetitor (SRB), Replicunts (SRB), Roadkillsoda (RO), Samsara Blues Experiment (GER), Satanic Surfers (SWE), Senser (UK), Shahmen (USA), Ska-P (ESP), Skiller (BG), Somali Yacht Club (UKR), Soulside (USA), Stoned Jesus (UKR), Subcarpati (RO), Talco (IT), Taiwan MC (FRA), The Fuzztones (USA), The Godfathers (UK), The Great Malarkey (UK), The Herbaliser Soundsystem (UK), The King Blues (UK), The Original Sugar Hill Gang (USA), The Rumjacks (AUS), The Skints (UK), Therapy? (UK), Thundermother (SWE), Too Many T’s (UK), Turbonegro (NOR), Warrior Soul (USA), Yawning Man (USA), Zion Train (UK), 4Questions (BG)

National Music Artists:
12os Πίθηκος, 1000mods, 63 High, Άγνωστος Χειμώνας, Άλλος Κόσμος, Αντίποινα, Αρνάκια, Above The Hood, Allergic, Anima Nation, Anser x Eversor, Βέβηλος, Βήτα Πεις, Bad Movies, Baildsa, Bailemos, Bangies, Banksters, Bazooka, Beggars, Big Nose Attack, Blend Mishkin & Roots Evolution, Bloody Hawk, Bonzai, Bunta Planedo, Γιάννης Αγγελάκας & 100°C, Chasing Attractors, Complex, Coretheband, Coyote’s Arrow, Deaf Radio, Despite Everything, Dirty Fuse, Εισβολέας & The Tedd’s, Ευθύμης, Embargo, Fuel Eater, Halocraft, Hatemost, Ημισκούμπρια, Θραξ Πανκc, Imitate Your Mother, Iratus, Jaw Bones, Joker / Two-Face, Κακό Συναπάντημα Soundsystem, Κανών & Θύτης, Καταχθόνιος, Κροταλίας, Kareem Kalokoh, Kepe, Koza Mostra, Λεξ, Λευκή Συμφωνία, Λόγος Τιμής, Λοco, Locomondo, Long Three, Μέμφις, Μιθριδάτης, Μικρός Κλέφτης, M.A.t.E, Mpelafon, Νέγρος Του Μοριά, N.O.E., Naxatras, Nightstalker, Noise Figures, Oldschool Rednex, Overpower, Muddy Vibez, Πάνος Φραγκιαδάκης, Παύλος Παυλίδης & B-Movies, Πελίνα, Panx Romana, Planet Of Zeus, Prince XXIII & DWMND, Project Theory, Puta Volcano, RNS, Roundlights, Στέλιος Σαλβαδόρ – Μωρά Στην Φωτιά, Στίχοιμα, SKG’s Dub Alliance, Sleepin Pillow, Social Waste, Solmeister, Ταφ Λάθος, Τζαμάλ, The Last Drive, Tiny Jackal, Trouf, Tuber, Twinsanity, Villagers Οf Ioannina City, Vlospa, Vodka Juniors, Void Droid, Φι Βήτα Σίγμα, Fer De Lance, Folk ‘n’ Roll, Fundracar, Χατζηφραγκέτα, Χατ Τρικ, Χι Ταφ Πι, Ζήνων, Zoro & Buzz, Wish Upon A Star, WNC

DJs
Aldo, AmazeMe, Asterix, Cron, Cult Battles, Deej. Morph, Gyft Punk, Inko, Junior SP, Kazpa, Kid Stretch, Lorrd & Big Shine, Manolo, Mix Dojo, Moderate, Mokios, Mondi, Pony Licks, Radio Nowhere, Risbaw, Shy Nee, Skone, Tak, Tarzan DB, Tsaros, Wanton

Band Contest Winners
2019: Vodafone CU #NBT Music Contest: Felony Case (1st), Πισωγύρισμα (Reliakou x Losp) (2nd), The Coconaut Rockers (3rd), Bard Noir (4th), Fingaz Crossed (5th), The Drum Kicks (6th), Schizodolls (7th), Citrus Blossom (8th). THHF MC Battle: JPS, THHF Beat Making Battle: Αυτουργός.
2018: #NBT Band Contest: Supernova (1st), Kepe (2nd), Shotgunz (3rd), Diver down (4th). THHF MC Battle: Ο.G.P., THHF Beat Making Battle: Αυτουργός.
2017: 1055 Rock Band Contest: Coretheband (1st), Coconaut Rockers (2nd), Oceandvst (3rd). Desertfest: Vonavibe (1st), Under The Sun (2nd), Full Eater (3rd). THHF MC Battle: Shortie, THHF Beat Making Battle: Αυτουργός.
2016: Bailemos (1st), End Cycle (2nd), Coretheband (3rd), Datsoon (4th).

Breaking / Street Dance

Breaking, All Style & Kids Breaking Battles Winners
Breaking Battle: Iron Lex (2019), Tsilismile (2018), Kelment (2017), Onel (2016), Onel (2015), Revo (2014), Rotwin (2013), Revo (2012), Revo (2011), Kelment (2010). Female All Style Battle: Eirini Damianidou (2019), Sophia Katsaggelou (2018), Maria Molari (2017), Marilena (2016). All Style Battle: Mr. Spy (2015). Kids Breaking Battle: B-Girl Elli (2019).

Breaking, All Style & Kids Breaking Battles Judges
B Death Penalty, Cut1, Fabio, Jun Quemado, Kalli, Kelment, Liberty, Manto, Marilena, Mira, Popping Butterfly, Onel, Pyro, Revo, Rotwin, Saspens, Sakill, Serenity, Sofiya, Sophia Lazo, Stuki, Torch, Tsilismile, Tribal-X, Tricky, Wane, Windswept, Zerow, Zoob.

Street Dance Shows (Crews)
Beast Mode, Beat Για Beat, Blackout Crew, Claire’s Cult, Couple Issues, Dancehall Invasion & The Groovement, Da Yonkers, Dramajesties, Drama Queens, Etherica, Factory Of Beasts, Gully Sirens, Heads & Tales, Extravadance, Funkerz, Gully Sirens, Hooligang, House of Drama, I Thug U, Jafrican Ting Crew, K.D.C., Lil Monsters, Limitless, LoonaBeats, Ministry, MotherFunkerz, Nine Gang, Overthose, Real Crew, Rookies, Seven Souls, Shady Skillz, Slap Weh Unity, Street Warrios, The Manzins, The Papercity, Track 8, X – Rated.

Graffiti / Street Art

Writers / Street Artists
Χ. Αλαβέρας, Anser, Amok, Apset, Arfs, Arstwo, Ashos, Atados Club, Basel, Believe, Benjine, Bentol, Billy82, Case, China, Dane, Dante, Dee71, Dems, Design Ninjah, Dimits Domez, Dwayne, ET, El Piti, Elato, Epsilon, Ezion, Fabric, Fattcaps Crew, Gera, Homo, Ino, Inoks, Insane 51, Ints, Inva, Ionas, Iris, Jamer, Jasone, Jers, Jone 50, Jorz, Kargo Krew, Karma, Keik, Κόκο, Krase, Krast, Kunes, Liosis, Live2, Lune, Marcos Cabrera, Mariana Cute, Γ. Μαυρίδης, Merlin, Miste, Miro, Nade, Nast, Nicktwo, Noone, Nor, Nox1, Oath Crew, Omle, Onare, Pars, Patelias, Peit, Peros, Pery, Pikie Cans, Raino, Rasel, Ratus, Rigo, Rino, Risk, Sany, Ser, Shuen, Side, Simoni, SinoTwo, Sive, Smartie, Snot, Snuz, Sorc, Spant, Spent1, Spike, Suras, ΤΖΡΣ, Tebs, Tedi, Think, Toolis, Trus, Twis, Vales, Waste, Zek, Zep, Zone, Zota.

Action Sports

Freerunning – Parkour Contests Winners
2019: Junior Speed Contest: Θάνος Οικονόμου (1st), Αχιλλέας Αποστόλου (2nd), Θοδωρής Ιωάννου (3rd). -18 Speed Course Contest: Ιάσονας Γεωργιάδης (1st), Νίκος Σωτηρόπουλος (2nd), Δημήτρης Ιωάννου (3rd). +18 Speed Course Contest: Δημήτρης Κυρσανίδης (1st), Νίκος Κουτλουμπάσης (2nd), Gio Baqraze (3rd). -18 Freestyle Contest: Νίκος Σωτηρόπουλος (1st), Λάκης Παροτσίδης (2nd), Γεράσιμος Τσιόνγκας (3rd). +18 Freestyle Contest: Μίμης Θεοδωρίδης (1st), Mikel Dresai (2nd), Κωνσταντίνος Κοντόπουλος (3rd).
2018: -16 Speed Contest: Λάκης Παροτσίδης (1st), Αλκής Εμανουηλίδης (2nd), Αντώνης Βρέτας (3rd). +16 Speed Course Contest: Δημήτρης Κυρσανίδης (1st), Νίκος Κουτλουμπάσης (2nd), Χάρης Καμπερίδης (3rd). -16 Freestyle Contest: Κωσταντινος Βαλασίδης (1st), Σάκης Λασπάς (2nd), Πίγια Τόμας (3rd). +16 Freestyle Contest: Μίμης Θεοδωρίδης (1st), Mikel Dresai (2nd), Παυλός Λουφάκης (3rd).
2017: Νίκος Κουτλουμπάσης (1st), Χάρης Καμπερίδης (2nd) Mikel Dresai (3rd).
2016: Γιώργος Κατσιλίδης (1st), Νίκος Καράπετσας (2nd), Νίκος Παρτόγλου (3rd).
2015: Αλέξανδρος Μπιλιώνης (1st), Mikel Dresai (2nd).

BMX Contest
2019: Φίλιππος Κοσμίδης & Γιώργος Αδαμίδης – Hristo Iliev & Teodor Mihaylov. Οι 2 ομάδες ισοβάθμησαν στην 1η θέση.

Flatland BMX Special Show Rider
Αλέξης Αλεξανδρίδης.